Kurzy

Vázání šátků

Skupinové a individuální kurzy vázání šátků a nošení v ergonomických nosítkách

Předporodní příprava na kojení

Co je dobré vědět pro úspěšné a bezstarostné kojení

Laktační poradenství

Podpora kojení u Vás doma

Bezplenková komunikační metoda

Přirozená hygiena dětí už od narození

Zdravé přebalování

Všechno o moderních látkových plenách

Doprovod

k porodu


Kontaktní rodičovství

Láskyplné, přirozené a bezpečné rodinné vazby

Podpůrná kojící skupinka

Pravidelné setkávání kojících žen i těch, které se na kojení připravují

Aktuální kurzy- novinky

​Víkendová předporodní a mateřská příprava

"Tolik informací, ale které jsou ty pro mě? A co pak, po porodu, zasadit je do praxe už musím sama..."

Milé ženy, srdečně Vás zvu na kurz o bezpečném porodu, kojení bez zádrhelů, nošení dětí a hlavně poporodní podporu.
Dlouho jsem přemýšela nad tím, jak ženám poskytnout co nejefektivnější podporu v době příprav na mateřství a těsně po porodu. Předávání informací a zkušeností mnohdy nestačí, zásadní je reálná podpora. Dlouhodobá spolupráce přidává nejen na klidu, ale i pocitu kontinuální péče, podpory a bezpečí. A tak vznikl tento projekt a služba, která má poskytnout všechno výše zmíněné a odebrat ženám trošku vrásek z hledání informací a dodat jim pocit, že i o ně je pečováno.

 • Víkendový předporodní kurz
  - těhotenství, bezpečný porod, porodní plán (dříve vyslovené porodní přání) šestinedělí, kojení, vázání šátku
  - jak docílit co nejbezpečnéjší (nejpříjemnější) péče a průběhu porodu; možnosti péče při porodu; porodní plán (dříve vyslovené porodní přání); péče o novorozence; šestinedělí; kojení bez zádrhelů; vázání šátku
  Vycházím z doporučení Světové zdravotnické organizace a 9-ti let praxe v tématech porodnictví a mateřství
 • Telefonická a emailová podpora
  - po dobu těhotenství až do konce šestinedělí
-------------------------------------
 • Předporodní ladění
  -
  setkání účastnic kurzu, tentokrát již pouze žen. Sdílení posledních týdnů a dnů těhotenství, probrání  dotazů, podpora v závěrečných chvílích těhotenství, která jsou někdy na události i prožívání hojná. Afirmace a malý předporodní rituál.
  Na předporodní ladění si vezmu posilu z řad mých kolegyní, která je "vyučenou ceremonialistkou" a dokáže tak mnohem lépe, než já, pomoci ženám přenastavit se na životní etapu "dítě v náruči". 
 • Návštěva po porodu
  -
  po porodu Vás (budete- li chtít) přijedu navštívit a budu k dispozici Vaším dotazům. Nejčastěji se dotýkáme témat okolo průběhu porodu, kojení, znovu zkoušíme vázat šátek, tentokrát již s miminkem:) a pod.

Cena předporodního kurzu: 3400 Kč za skupinový 2,5denní kurz (max.8 párů), materiály, telefonní a emailovou podporu

Cena poporodní návštěvy: 1,5 hodiny 700 Kč, každá další započatá půl hodina 150 Kč (cestovné od 20ti km od našeho domu 5 Kč/km).

Cena předporodního ladění: 800 Kč, 4-5 hodin, malé občerstvení a dárek, 3- 8 účastníků

Nosíme se & kojíme se


Kojení a nošení dětí spolu neodmyslitelně souvisí. Jak? I to si povíme na tomto komplexně uchopeném kurzu.

 • Nosit své miminko na srdci je nejen praktické, ale i zdravé, biologicky pro optimální vývoj dětí nezbytné a navíc opravdu moc příjemné. Pozorovat dítě, jak mu to u Vašeho srdce prospívá, jak si libuje a jak je pokojné, je jedna z nejkrásnějších a zároveň nejjednodušší činností v mateřství;)
  V kurzu se dozvíte, proč je nošení fajn pro Vás i Vaše miminko. Jak děťátko do šátku umístit tak, aby bylo uvázáno zdravě a bezpečně a jak docílit toho, aby byl šátek pohodlný i pro Vás. Jak moc kontakt usnadňuje kojení a lepší zažívání dětí. Dozvíte se, jak pro sebe vybrat správný typ šátku a jak o něj pečovat, aby Vám dlouho vydržel. Budeme si povídat i o tom, co obléknout sobě a dítěti v různých ročních obdobích, jak přendat spící miminko do postele tak, aby se neprobudilo a nebo naopak co nejrychleji tak, abyste se do šátku nezamotali.
 • Kojit své dítě může naprosto drtivá většina matek. Její prsy jsou k tomu uzpůsobeny a její jedinečné dítě, které samo její tělo stvořilo, je plně kompatabilní s jejím tělem.
  Kolem kojení však existuje mnoho mýtů, které ho nepodporují a někdy dokonce přímo znesnadňují. Je prima vědět, co všechno je normální, co novorozeňata dokáží- že na to nejste sama, jak je to s polohami, a správným přisátím. Dozvíte se, co pomáhá k dobrému startu kojení, co může ohrozit dostatek mléka a jaké jsou projevy zdravého novorozence/ kojence.

Zvaní jsou všichni nastávající rodiče i ti, co už děťátko mají.

Cena: 750 Kč

Minimální počet účastníků: 3; maximálně 8

Kurzy, semináře, setkání

Nošení dětí- kurz vázání šátku

Nosit své miminko na srdci je nejen praktické, ale i zdravé, biologicky pro optimální vývoj dětí nezbytné a navíc opravdu moc příjemné. Pozorovat dítě, jak mu to u Vašeho srdce prospívá, jak si libuje a jak je pokojné, je jedna z nejkrásnějších a zároveň nejjednodušší činností v mateřství;)

V kurzu se dozvíte, proč je nošení fajn pro Vás i Vaše miminko. Jak děťátko do šátku umístit tak, aby bylo uvázáno zdravě a bezpečně a jak docílit toho, aby byl šátek pohodlný i pro Vás. Dozvíte se, jak pro sebe vybrat správný typ šátku a jak o něj pečovat, aby Vám dlouho vydržel. Budeme si povídat i o tom, co obléknout sobě a dítěti v různých ročních obdobích, jak přendat spící miminko do postele tak, aby se neprobudilo a nebo naopak co nejrychleji tak, abyste se do šátku nezamotali.

Zvaní jsou všichni nastávající rodiče i ti, co už děťátko mají.
Ceník:

 • Individuální kurz u Vás doma- 1500 Kč za osobu; partneři 1800 Kč; dvě ženy, kamarádky 2000 Kč.
  Délka kurzu kolem 2 hodin; emailové poradenství např. ohledně výběru vhodného šátku


Laktační poradenství

Pro každého, kdo ocení konzultaci, podporu a praktické rady okolo kojení, prospívání dítěte i porozumění jeho projevům.

Zavádění příkrmů, přirozené odstavování.
Ceník:

 • 700 Kč první hodina, každá následující započatá půl hodina 250 Kč. Cesta do 20ti km od mého bydliště ZDARMA, pak 5 Kč/km


Předporodní příprava na kojení

Kojit své dítě může naprosto drtivá většina matek. Její prsy jsou k tomu uzpůsobeny a její jedinečné dítě, které samo její tělo stvořilo, je plně kompatabilní s jejím tělem.

Kolem kojení však existuje mnoho mýtů, které ho nepodporují a někdy dokonce přímo znesnadňují.

Je prima vědět, co všechno je normální, co novorozeňata dokáží- že na to nejste sama, jak je to s polohami, a správným přisátím. Dozvíte se, co pomáhá k dobrému startu kojení, co může ohrozit dostatek mléka a jaké jsou projevy zdravého novorozence/ kojence.

Ceník:

 • Individuální kurz- 1800 Kč
  Délka kurzu 2- 2,5 hodiny

Podpůrná kojící skupina

Setkání je určené pro kojící ženy a nastávající maminky, které by uvítali podporu pří kojení a v otázkách péče o děti. V bezpečném prostředí bude prostor pro zodpovězení Vašich otázek, probrání starostí i toho, co Vás naopak u kojení těší. Z výzkumů vyplývá, že pravidelná podpora kojících žen formou skupinek prodlužuje délku kojení a celkově tento čas ženy hodnotí kladněji a snadněji, než ty, které tuto možnost neměly.

Místo: Kavárna Na statku Holubice 1, Holubice

Cena: dobrovolné vstupné

Přirozená hygiena nemluvňat

Víte, že Vaše děťátko již od narození vnímá své vylučovací potřeby? Víte o jeho touze vylučovat mimo plenku a svůj intimní prostor? Netušíte, proč Vaše miminko pláče, odtrhává se při kojení od prsu, vylézá ze šátku a budí se v noci s pláčem? Že ne? Já to také netušila, to až praxe mě naučila:)
Ceník:

 • Individuální kurz- 1200 Kč
  Délka kurzu 1,5- 2 hodiny

Doprovod k porodu

UPOZORNĚNÍ: vzhledem k rodinné situaci jsou doprovody k porodům do odvolání pozastavené

Pokud si však budete chtít popovídat o normálním těhotenství a porodu, probrat a sestavit své porodní přání, ráda se s Vámi setkám a podpořím Vás v nalezení Vaší cesty za spokojeným a bezpečným porodem.Vytvořte si webové stránky zdarma!