Kurzy

Vázání šátků

Skupinové a individuální kurzy vázání šátků a nošení v ergonomických nosítkách

Předporodní příprava na kojení

Co je dobré vědět pro úspěšné a bezstarostné kojení

Laktační poradenství

Podpora kojení u Vás doma

Bezplenková komunikační metoda

Přirozená hygiena dětí už od narození

Zdravé přebalování

Všechno o moderních látkových plenách

Doprovod

k porodu


Kontaktní rodičovství

Láskyplné, přirozené a bezpečné rodinné vazby

Aktuální kurzy- novinky

(v tématických celcích, aby dávaly smysl, aneb: co nejvíce teotrie do praxe:)

Přirozená hygiena kojenců a Zdravé přebalování

Unikátní dopoledne plné informací a možnosti si osahat/ odnést domů vybavení pro přirozenou hygienu nemluvňat (bezplenkovou komunikační metodu) či látkové plenky z internetového obchodu www.mokoshop.cz!
Přemýšlela jsem, jak kromě informací ženám předat i co nejvíce "praxe". Proto vznikl koncept dvou seminářů, které spolu úzce souvisí s takovou praktickou částí v jednom:)

 • Přirozená hygiena nemluvňat
  Víte, co je to přirozená hygiena kojenců? Bezplenková komunikační metoda? Je možné, aby miminko "chodilo na nočník" již od narození? Netušíte, proč se Vaše miminko u kojení odtahuje? Proč vylézá ze šátku, nosítka, proč se budí v noci a ani po nakojení nechce pořádně zabrat? Proč tak často ublinkává a někdy pláče bez zjevné příčiny? Na mnohé zdánlivě neřešitelné otázky stačí jedna odpověď: Miminko cítí potřebu vylučovat.
  Pojďte se dozvědět více o tom, jak komunikují děti se svými rodiči ohledně vylučování již od narození a po celém světě. Bezplenková komunikační metoda není metodou, jak by se z názvu mohlo zdát. Je to snaha o porozumění signálům svého dítěte, umožnit mu vylučovat mimo své intimní prostředí, pomoci mu se uvolnit, dobře trávit, předejít kolikám a jiným nepospokojenostem.

 • Zdravé přebalování (do moderních látkových plen)
  Zaujala Vás myšlenka zdravého přebalování a rádi byste se lépe zorientovali v široké nabídce plenek a plenkových systémů?
  V kurzu se dozvíte o tom, jak takové přebalování do látkových plen vypadá. Co vše musí obsahovat a kolik takových systémů budete potřebovat. Budeme si povídat o možných typech látkových plen,o materiálech, ze kterých jsou vyrobeny a kdy který použít tak, abyste vytěžili maximum z jeho vlastností. Probereme možná úskalí, péči o plenky i o kůži miminka v plenkové oblasti.
  A hlavně, pokusím se Vám ukázat, že používání látkových plen není nijak složité a některé typy jsou dokonce vhodné i pro lenochy:)

Cena: 450 Kč za oba semináře
Minimální počet účastníků: 3; maximálně 10

Nosíme se & kojíme se


Kojení a nošení dětí spolu neodmyslitelně souvisí. Jak? I to si povíme na tomto komplexně uchopeném kurzu.

 • Nosit své miminko na srdci je nejen praktické, ale i zdravé, biologicky pro optimální vývoj dětí nezbytné a navíc opravdu moc příjemné. Pozorovat dítě, jak mu to u Vašeho srdce prospívá, jak si libuje a jak je pokojné, je jedna z nejkrásnějších a zároveň nejjednodušší činností v mateřství;)
  V kurzu se dozvíte, proč je nošení fajn pro Vás i Vaše miminko. Jak děťátko do šátku umístit tak, aby bylo uvázáno zdravě a bezpečně a jak docílit toho, aby byl šátek pohodlný i pro Vás. Jak moc kontakt usnadňuje kojení a lepší zažívání dětí. Dozvíte se, jak pro sebe vybrat správný typ šátku a jak o něj pečovat, aby Vám dlouho vydržel. Budeme si povídat i o tom, co obléknout sobě a dítěti v různých ročních obdobích, jak přendat spící miminko do postele tak, aby se neprobudilo a nebo naopak co nejrychleji tak, abyste se do šátku nezamotali.
 • Kojit své dítě může naprosto drtivá většina matek. Její prsy jsou k tomu uzpůsobeny a její jedinečné dítě, které samo její tělo stvořilo, je plně kompatabilní s jejím tělem.
  Kolem kojení však existuje mnoho mýtů, které ho nepodporují a někdy dokonce přímo znesnadňují. Je prima vědět, co všechno je normální, co novorozeňata dokáží- že na to nejste sama, jak je to s polohami, a správným přisátím. Dozvíte se, co pomáhá k dobrému startu kojení, co může ohrozit dostatek mléka a jaké jsou projevy zdravého novorozence/ kojence.

Zvaní jsou všichni nastávající rodiče i ti, co už děťátko mají.

Cena: 550 Kč

Minimální počet účastníků: 3; maximálně 10

​Víkendová předporodní a mateřská příprava

"Tolik informací, ale které jsou ty pro mě? A co pak, po porodu, zasadit je do praxe už musím sama..."

Milé ženy, srdečně Vás zvu na kurz o bezpečném porodu, kojení bez zádrhelů, nošení dětí a hlavně poporodní podporu.
Dlouho jsem přemýšela nad tím, jak ženám poskytnout co nejefektivnější podporu v době příprav na mateřství a těsně po porodu. Předávání informací a zkušeností mnohdy nestačí, zásadní je reálná podpora. Dlouhodobá spolupráce přidává nejen na klidu, ale i pocitu kontinuální péče, podpory a bezpečí. A tak vznikl tento projekt a služba, která má poskytnout všechno výše zmíněné a odebrat ženám trošku vrásek z hledání informací a dodat jim pocit, že i o ně je pečováno.

 • Víkendový předporodní kurz
  - těhotenství, bezpečný porod, porodní plán (dříve vyslovené porodní přání) šestinedělí, kojení, vázání šátku
  - jak docílit co nejbezpečnéjší (nejpříjemnější) péče a průběhu porodu; možnosti péče při porodu; porodní plán (dříve vyslovené porodní přání); péče o novorozence; šestinedělí; kojení bez zádrhelů; vázání šátku
  Vycházím z doporučení Světové zdravotnické organizace a 9-ti let praxe v tématech porodnictví a mateřství
 • Telefonická a emailová podpora
  - po dobu těhotenství až do konce šestinedělí 
 • Návštěva po porodu
  -
  po porodu Vás (budete- li chtít) přijedu navštívit (návštěvu již hradit nemusíte, je v ceě kurzu) a budu k dispozici Vaším dotazům. Nejčastěji se dotýkáme témat okolo průběhu porodu, kojení, znovu zkoušíme vázat šátek, tentokrát již s miminkem:) a pod.

Cena: 3200 Kč za skupinový dvoudenní kurz (max.4 ženy), materiály, telefonní a emailovou podporu a jednu poporodní návštěvu (cestovné 6 Kč/km).


Kurzy, semináře, setkání

Nošení dětí- kurz vázání šátku

Nosit své miminko na srdci je nejen praktické, ale i zdravé, biologicky pro optimální vývoj dětí nezbytné a navíc opravdu moc příjemné. Pozorovat dítě, jak mu to u Vašeho srdce prospívá, jak si libuje a jak je pokojné, je jedna z nejkrásnějších a zároveň nejjednodušší činností v mateřství;)

V kurzu se dozvíte, proč je nošení fajn pro Vás i Vaše miminko. Jak děťátko do šátku umístit tak, aby bylo uvázáno zdravě a bezpečně a jak docílit toho, aby byl šátek pohodlný i pro Vás. Dozvíte se, jak pro sebe vybrat správný typ šátku a jak o něj pečovat, aby Vám dlouho vydržel. Budeme si povídat i o tom, co obléknout sobě a dítěti v různých ročních obdobích, jak přendat spící miminko do postele tak, aby se neprobudilo a nebo naopak co nejrychleji tak, abyste se do šátku nezamotali.

Zvaní jsou všichni nastávající rodiče i ti, co už děťátko mají.
Ceník

 • Skupinový kurz pro max. 8 účastníků 350 Kč
 • Individuální kurz- 600 Kč za osobu; partneři 700 Kč; dvě ženy, kamarádky 900 Kč.
  Délka kurzu 1,5- 2 hodiny.


Zdravé přebalování


Zaujala Vás myšlenka zdravého přebalování a rádi byste se lépe zorientovali v široké nabídce plenek a plenkových systémů?

V kurzu se dozvíte o tom, jak takové přebalování do látkových plen vypadá. Co vše musí obsahovat a kolik takových systémů budete potřebovat. Budeme si povídat o možných typech látkových plen,
o materiálech, ze kterých jsou vyrobeny a kdy který použít tak, abyste vytěžili maximum z jeho vlastností. Probereme možná úskalí, péči o plenky i o kůži miminka v plenkové oblasti.

A hlavně, pokusím se Vám ukázat, že používání látkových plen není nijak složité a některé typy jsou dokonce vhodné i pro lenochy:)
Ceník

 • Skupinový kurz pro max. 10 účastníků 250 Kč
 • Individuální kurz- 450 Kč

Předporodní příprava na kojení

Kojit své dítě může naprosto drtivá většina matek. Její prsy jsou k tomu uzpůsobeny a její jedinečné dítě, které samo její tělo stvořilo, je plně kompatabilní s jejím tělem.

Kolem kojení však existuje mnoho mýtů, které ho nepodporují a někdy dokonce přímo znesnadňují.

Je prima vědět, co všechno je normální, co novorozeňata dokáží- že na to nejste sama, jak je to s polohami, a správným přisátím. Dozvíte se, co pomáhá k dobrému startu kojení, co může ohrozit dostatek mléka a jaké jsou projevy zdravého novorozence/ kojence.

Laktační poradenství


Pro každého, kdo ocení konzultaci, podporu a praktické rady okolo kojení, prospívání dítěte i porozumění jeho projevům.

Zavádění příkrmů, přirozené odstavování.
Ceník:

 • 400 Kč první hodina, každá následující půl hodina 150 Kč. Cesta po Praze ZDARMA


Přirozená hygiena nemluvňat

Víte, že Vaše děťátko již od narození vnímá své vylučovací potřeby? Víte o jeho touze vylučovat mimo plenku a svůj intimní prostor? Netušíte, proč Vaše miminko pláče, odtrhává se při kojení od prsu, vylézá ze šátku a budí se v noci s pláčem? Že ne? Já to také netušila, to až praxe mě naučila:)

Doprovod k porodu

UPOZORNĚNÍ: protože mám 2,5 letou dcerku, pozastavila jsem na nějaký čas doprovody k porodu.

Pokud si však budete chtít popovídat o normálním těhotenství a porodu, probrat a sestavit své porodní přání, ráda se s Vámi setkám a podpořím Vás v nalezení Vaší cesty za spokojeným a bezpečným porodem.