O mně

Anna Procházková

Jsem hlavně manželkou a matkou třem dětem *2006, *2008, *2014), milovnicí kávy, přírody, zahrady a všeho, co se mateřství týká.

Kromě střední pedagogické školy jsem kvůli porodům dalších a dalších:) dětí zanechala studia speciální pedagogiky i porodní asistence. Pravidelný přísun informací mě však baví, ráda propojuji to, co se dozvím s tím, jak to v reálném životě vypadá. Většinou úplně jinak!

Absolvovala jsem kurz duly, laktačního poradenství, kurz vázání dětí, aromaterapie, právního porodního okénka, podpory bondingu a mnoho dalších. V roce 2021 jsem úspěšně dokončila Výcvik lektorů předporodní přípravy u Aperia a stala se tak certifikovanou lektorkou předporodních kurzů.

Nejcenější mi však nepřijdou informace, ale to, co si člověk sám prožije a jaké zkušenosti za roky praxe s klienty získá. Podpora rodiny a okolí, možnost sdílení a hledání své vlastní cesty jako té jediné správné pro mne. Vždy jsem o děti pečovala a pečuji podle svých nejlepších přesvědčení a možností. Se zkušenostmi se ale mnohé měnilo, většina představ opadávala. Některé základy se však naopak upevňovaly. Třeba přesvědčení, že děti v prvních měsících až letech života nic moc nepotřebují. Není pro ně nic víc, než máma. Její blízkost, snadný přístup ke stravě, láska a bezpečné prostředí k poznávání světa. Pozorovat dítě, jak mu to u Vašeho srdce prospívá, jak si libuje a jak je pokojné, je jedna z nejkrásnějších a zároveň nejjednodušší činností v mateřství:) 

Teď už mi přicházejí ve výchově nové výzvy, dva puberťáci doma mi občas dokážou zamávat rodičovským sebevědomím. A tak stále dělám to nejlepší, co mohu a doufám, že je to aspoň trošku správně. Rodičovství je cesta, dlouhá a plná překvapení. Díky za to!

Na mých kurzech se dozvíte informace, které Vám pomohou se lépe vyznat ve změti všech rad a doporučení a vybrat si tu cestu, která Vám bude přirozená. Podpořím Vás, abyste se nebáli věřit své intuici, svým rukám a tělu, které svořilo jedinečné dítě přesně pro Vás.
Prakticky si ukážeme to, co byste určitě zvládli i doma;), ale někdy je prostě fajn být připraven a usnadnit si tím možná rozpačité začátky.. Setkat se v kruhu dalších podobně naladěných lidí.
V dnešní době ženám schází možnost okoukávat starší generace. Jak vypadá takový život s dětmi a jaký je chod rodiny po příchodu dítěte? Jak se novorozenec projevuje, jak na něj matky reagují?

Věřte, že nosit děti je nádherné a naučit se vázat šátek opravdu snadné. Kojit hladce a bez zádrhelů je normální a docela jednoduché:) Jen je někdy třeba přehodnotit zajeté programy a stereotypy. Všechno, co můžete dítěti poskytnout pro to, aby bylo spokojené a šťastné, máte v sobě a u sebe. Není nic, co potřebujete naučit. Bohatě stačí podpora a Vy a Vaše děťátko. Vždyť jste pro sebe stvořeni!

Ať se Vám a Vašim rodinám daří!

S úctou, Anna


K porodům momentálně nedoprovázím, protože zatím nejsem dostatečně flexibilní a nedokážu zaručit rychlý a včasný dojezd ke klientům tak, jak by bylo třeba.

Vytvořte si webové stránky zdarma!