Inspirujte se- informace pro Vaše pohodové mateřství.

Porodních bolestí se bojí nejedna žena. S největší pravděpodobností často slýchala hororové příběhy kamarádek a ve filmech viděla porod ztvárněn jako masakr a návštěva u řezníka. Aby toho nebylo málo, už od dětství možná slýchala: "Tohle že tě bolí? No, počkej, až budeš rodit, jsi holka, musíš něco vydržet!" Naštěstí jsem sama ukázkou toho, že...

Jedna z klasických otázek každé nosící matky zní: "Jak oblékat miminko a sebe, aby nám bylo příjemně?" Nejčastěji uslyšíte odpověď: "Míň, než se oblíkáš běžně."

Chcete nosit své děťátko, ale nedokážete se zorientovat v obrovské nabídce šátků na nošení dětí, nosítek a vaků? Můj průvodce Vám pomůže!

Novorozenec nepotřebuje nic víc, než tělo své matky. Najde na něm všechno, co potřebuje k životu. Spokojenému životu. Stravu, bezpečí, útěchu, teplo a měkko jako v děloze. Srdeční tep a rytmus dechu, svalový tonus i protilátky proti nemocem neposkytne nikdo a nic lépe, než matčino tělo. Dejme dětem to nejlepší, dejme jim sebe.

O tom, jakými způsoby si podpořit klidné začátky kojení, jsem psala v předchozích dvou článcích. Jak takové první kojení může vypadat, si povíme dnes.

Standardy a doporučené postupy WHO (a dalších mezinárodních organizací) v péči o matku a dítě během porodu a po něm


PÉČE V PRŮBĚHU NORMÁLNÍHO PORODU: PRAKTICKÁ PŘÍRUČKA- Světová zdravotnická organizace Ženeva, Odbor reprodukčního zdraví a výzkumu

"Tato zpráva se zabývá jednotlivými úkony během normálního porodu, bez ohledu na úroveň péče nebo místo, kde je poskytována. Veškerá doporučení, týkající se zásahů do běhu normálního porodu, platí globálně, nejsou specifická pro určitou zemi nebo oblast." (str. 4)

BEZPEČNÉ MATEŘSTVÍ- Poporodní péče o matku a novorozence: PRAKTICKÁ PŘÍRUČKA WHO


"V tomto dokumentu jsou uvedeny výsledky technické konzultace kompletního rozsahu problematik, které se týkají poporodního období pro matku a novorozence.   Ve zprávě se detailně uvádějí názory na potřeby matky a novorozence v období, které je rozhodující pro život a zdraví jak matky, tak jejího dítěte." (str. 2)

10 KROKŮ K OPTIMÁLNÍ PORODNÍ PÉČI- iniciativa Mezinárodní organizace za porodní péči pro matku a dítě (IMBCO- International MotherBaby Childbirth Organization)

12 KROKŮ K BEZPEČNÉ A RESPEKTUJÍCÍ PÉČI O MATKU-DÍTĚ A RODINU

Fotogalerie z kurzů

Vytvořte si webové stránky zdarma!