Inspirujte se- informace pro Vaše pohodové mateřství.

Když jsem čekala své první miminko, zaměřila jsem se na klidný průběh těhotenství a hladký porod. To, co bylo po něm, jsem už příliš neřešila, všechno bylo obalené růžovým oparem a já byla přesvědčená, že to bude úžasné.

V minulém článku jste se dočetli pár prvních, povzbuzujících informací o kojení. Povzbuzujících pro to, že ženy jsou stvořeny k tomu, aby dokázaly plně uspokojit, tudíž i nakojit, své potomky. Věřím, že pokud se ženám dostane dostatečné podpory a nejsou přímo konfrontovány s nesprávnými informacemi, které blokují přirozenou intuici a chování,...

Velmi podařené video z dílny Unie porodních asistentnek pojednávající o tom, co to je zdravé těhotenství a jak při něm může vypadat péče ve spolupráci s porodní asistentkou. Dozvíte se podrobněji o péči porodní asistentky v době těhotenství, jaká má specifika, co přináší a proč by třeba právě pro Vás mohla být přínosem.
ODKAZ NA VIDEO

Čekání

13.04.2017
Z anglického originálu přebásnila Lenka:

To dítě ve mně není vlak, tak nemůže mít zpoždění.
To dítě ve mně není závin s přesnou dobou pečení.
Můj břich nepukne v půli jen kvůli číslu v kalendáři.
To malé ve mně má svou vůli a jeho hvězda jasně září.
Tak přestaň se bát, a strachovat a ptát......

Standardy a doporučené postupy WHO (a dalších mezinárodních organizací) v péči o matku a dítě během porodu a po něm


PÉČE V PRŮBĚHU NORMÁLNÍHO PORODU: PRAKTICKÁ PŘÍRUČKA- Světová zdravotnická organizace Ženeva, Odbor reprodukčního zdraví a výzkumu

"Tato zpráva se zabývá jednotlivými úkony během normálního porodu, bez ohledu na úroveň péče nebo místo, kde je poskytována. Veškerá doporučení, týkající se zásahů do běhu normálního porodu, platí globálně, nejsou specifická pro určitou zemi nebo oblast." (str. 4)

BEZPEČNÉ MATEŘSTVÍ- Poporodní péče o matku a novorozence: PRAKTICKÁ PŘÍRUČKA WHO


"V tomto dokumentu jsou uvedeny výsledky technické konzultace kompletního rozsahu problematik, které se týkají poporodního období pro matku a novorozence.   Ve zprávě se detailně uvádějí názory na potřeby matky a novorozence v období, které je rozhodující pro život a zdraví jak matky, tak jejího dítěte." (str. 2)

10 KROKŮ K OPTIMÁLNÍ PORODNÍ PÉČI- iniciativa Mezinárodní organizace za porodní péči pro matku a dítě (IMBCO- International MotherBaby Childbirth Organization)

12 KROKŮ K BEZPEČNÉ A RESPEKTUJÍCÍ PÉČI O MATKU-DÍTĚ A RODINU

Fotogalerie z kurzů

Vytvořte si webové stránky zdarma!